Arama:
MASAÜSTÜ TAKVİM
TAKVİM BASIMI

Masa takvimleri diğer birçok takvim çeşidinin sağladığı özellikleri sağlamasının yanı sıra, sürekli olarak masa üzerinde bulundurulan ve üzerine notlar alınabilen bir takvim türüdür. Çeşitli tip ve formlarda tasarlanan ve basılan masa takvimleri, firmaların promosyon ve reklam çalışmalarında oldukça önemli bir yer tutuyor.

Ticari hayattaki büyük rekabetin getirdiği öne çıkma ve kendini tanıtma gibi konularda önemli bir tanıtım ve reklam aracı olan masa takvimleri, 80 gr 1. Hamur, alt kartonu Amerikan Bristol veya suni deri olarak 4 renkli olarak basılmaktadır. Sümenli masa takvimleri de 80 gr 1. Hamur kağıda ve 250 gr alt karton ve 4 renkli olarak basılmaktadır. Promosyon ve reklam aracı olarak çok tercih edilen masa takvimleri, insanlara iş hayatında oldukça kolaylık sağlayan promosyon ürünlerinin başında gelmektedir. Farklı ebatlarda ve farklı görselliklerde yapılan masa takvimlerinde, firmanın ürün ve hizmet tanıtımları oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Çok şık ve modern görünümleriyle oldukça dikkat çeken masa takvimleri, yıl boyunca masaların üzerinde belki de en çok kullanılan baskılı ürünlerden biridir. Sümenli masa takvimlerinde, suni veya gerçek deriden üretilen ek malzemeler sayesinde oldukça kaliteli ve modern tasarımlar da sunulmaktadır. Dünyanın neresine giderseniz gidin, hemen herkesin masasının üzerinde görebileceğiniz masa takvimlerini kullanarak, etkili bir reklam ve promosyon çalışması yapabilirsiniz. Günümüz dünyasında, reklamın çok önemli olduğu hepimizin malumudur. Bu nedenle, küçük ya da büyük her türlü işletmenin reklam ihtiyaçlarında önemli yeri olan takvimler, uygun fiyatları ile de oldukça rağbet görmektedir. Takvim ihtiyaçlarınızda, isterseniz firmamızın hazır olarak sunduğu standart masa takvim çeşitlerinden seçebileceğiniz gibi, size özel görsellerle özel olarak da tasarlanmaktadır. Firmanızın tanıtımında büyük katkı sağlayan masa takvimlerini kullanarak, yıl boyunca sürekli olarak göz önünde ve akılda kalabilirsiniz.

AJANDA BASIMI

Ajandalar, genelde firmaların promosyon olarak yılbaşlarında dağıttığı, günlük tutma ve iş defterleridir. Firma logo, amblem ve iştigal konusu baskılı olduğundan tanıtım aracıdırlar. Ajandalar çalışma hayatında çok önemli bir ihtiyaçtır. 365 gün boyunca, masalarda tutulduklarından ve sık bir şekilde kullanıldıklarından etkili reklam aracıdırlar. Promosyon ürünlerinde, insanların işine yarayan ürünler yatırım maliyeti olarak biraz pahalı olabilirler, ama bu yatırımı senede 1 kez yaptığınızda, 1 yıl boyunca kullanıldığı sürece size müşteri ve kazanç olarak geri dönmektedir.
 
Ajandaların çok çeşidi bulunmaktadır. Klasik, Spiralli, Çantalı, Organizer ve Cep ajandası gibi. Her çeşit ajanda baskısı yapılmaktadır, günlük, haftalık, tarihli veya tarihsiz olarak basılan ajandaları her sene merakla bekleyen pek çok insan da bulunmaktadır. Spiralli ajandalarda; ofset baskılı sıvama kapak, deri veya suni deri kapak uygulanmaktadır. Hazır kapaklı ajandalarda baskı sıcak baskı, varak baskı ve serigraf baskı olarak yapılır. Arzu edilirse, gofre, lak ve selefon uygulaması da yapılmaktadır. Klasik ajandalarda; kapak modelleri cilt bezi, suni deri, gerçek deri, ofset baskılı sıvama kapak ve saten sıvama kapak olarak modelleri mevcuttur. Genelde sırttan, iplik dikişli olarak yapılmaktadırlar. Hazır kapaklara sıcak baskı, serigraf baskı ve varak baskı uygulanabilmektedir. Hazır olan kapaklara ayrıca gofre de uygulanabilir. Cep ajandaları elde ve cepte rahat taşınması nedeni ile çok kullanılmaktadır. Kapaklı, kapaktan çıtçıtlı, kilitli ve iplikli gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ajandaların iç sayfalarında baskı genelde kullanılmaz, fakat istenilirse iç sayfalarda resim ve baskı kullanılabilmektedir. Sayfalara uygulanan perforaj tekniği ile istediğiniz yerden koparabilirsiniz.
 
Spiralli ajandalarda ise sayfalar bittikten sonra, ek kağıt koyularak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, ajanda iç kağıtları delikli yapılarak dosyalara eklenebilmektedir. Organizer ajandalarda, içine kartvizit, kalem ve hesap makinesi ekleyebilir, daha kullanışlı ve ihtiyaç duyulan bir ajanda yaptırabilirsiniz. Sonuç olarak, kullanan insanların işine ajanda ne kadar çok yararsa, size reklam olarak o kadar desteği olacaktır. Ajandalarda var olan çeşitleri görerek karar vermeniz çok zordur. Ajanda sektöründe, inanılmaz güzellikte ve her bütçeye uyan farklı tasarımlar mevcuttur. Eğer var olanların dışında özel bir ajanda sahibi olmak isterseniz, grafik tasarımla şekillenen modeller yaratılabilmektedir. Grafik tasarım ile farklı kesim ve şekil çalışması yapılabilmektedir. Bunun için baskı adetlerinizin yüksek olması, fiyat açısından avantaj sağlayacaktır.
attis, pulvinar dapibus leo.

KİTAP BASIMI

Kitap grubumuz, iç sayfalarda april marka 80 gr. 1. hamura ofset baskılı, kapakta amerikan bristol 300 gr. kağıda kağıda 4+4 renk CMYK ofset baskılıdır.
Kitap kapaklarında Sıcak selefon uygulaması standarttır. İsteğinize göre parlak yada mat yapılabilir.
 
Kitap kapaklarının üzerinde kısmi lak isteniyorsa 1000 adet için fiyat farkı 100 TL’dir.

Kitaplarda standart cilt amerikan cilttir. İplik dikiş isteniyorsa 1000 adet farkı 250 TL’dir.
 
Kitap Basım fiyatlarımıza KDV dahil değildir. KDV oranı %18’dir.

Kitap basımı fiyatlarına grafik tasarım ücreti dahil değildir. Hazır gönderilecek tasarımlar için hazırlanmış fiyattır.

ZARF BASIMI
ZARF BASIMI

Diplomat zarflar pencereli ve penceresiz olmak üzere 110gr. 1. hamurdur. Diplomat zarf ebatı : 10,5 cm x 24 cm Torba Zarf ebatı : 24 cm x 32 cm Zarflarımız kendinden silikonludur.

MAGNET BASIMI
MAGNET BASIMI

Termometreli Magnetlerde Derece Ücreti 110 Tl’dir. Kendinden yapışkanlıdır. Yapıştırılmadan Gönderilmektedir. Magnet üretim süresi 1 haftadır. Magnetler ofset baskılı ve parlak selefonludur.

KARTON ÇANTA BASIMI
KARTON ÇANTA BASIMI

Son yılların en etkili reklam aracı olan karton çantalar alışveriş yapılan mağazalardan veya marketlerden alınan malın içine koyulduğu baskılı metaryallerdir. Üzerinde firma amblemi ve iletişim bilgileri olduğundan cadde ve sokaklarda reklamınız yapılır. Karton çantalar tek kullanımlık değildirler. Kullanma süreleri uzun olduğundan etkili reklam araçlarıdır. Karton çantalarda tasarım sonsuzdur. Fakat, en fazla kullanılan çeşitleri, dik, yatay, körüklü ve körüksüz modelleridir. Tamamen müşterinin isteği üzerine şekillenirler. Genelde, Amerikan Bristol, kroma karton, kraft ve kuşe kağıttan imalat yapılır. fakat, en fazla tercih edilen 250 gr ve üstü kağıtların kullanılmasıdır. Kalın gramaj kağıtların kullanılma nedeni çantanın daha mukavemetli olmasıdır. En uygun maliyetli olan karton çantalar ise kroma kartondan yapılır bu kartonun dış yüzeyi ani baskı yapılan yönü beyazdır. İçi ise, gridir ve baskı yapılamaz. Kroma karton bu nedenle uygun fiyattadır. Fakat burada unutulmaması gereken şey, çantanın içine girecek olan ürünün ağırlığıdır. Buna göre de kağıt seçilimi yapılır.
 
Karton çantalar baskıya girmeden önce ebatlanarak kağıt ayarlanır. Çantanın açık hali ortaya çıkarılır. Bu noktada baskıya girer ve 4 renk ofset baskı yapılır. Arzu edilirse, hologram baskı, selefon, lak ve gofre uygulamaları yapılır. Eğer, karton çantanın her iki tarafında da baskı varsa, diğer tarafa vernik atılarak baskının diğer tarafa geçmesi önlenir. Kağıdın kesimi yapılır ve yapıştırma işlemi varsa o yapılarak kurumaya bırakılır. Kuruması biten çantanın körüğü varsa, körük açılır içine takviye kartonlar yerleştirilir. Daha sonra sap olarak ne kullanılıyorsa o malzeme yerine yerleştirilerek imalat bitirilir.
 
Karton çantalarda komple selefon ve lak uygulaması çok dikkat çekici ve şık bir tarz yaratmaktadır. Bu uygulamalar ile çanta parlak ve göz alıcı bir şekle girer. Fakat, bu uygulamalar tamamen müşterinin isteğine bağlıdır. Dikkat çekici ve reklam malzemesi olarak karton çanta tasarlamak ve baskıya almak her basım tesisinin harcı değildir. Özel tasarımlar, diğer firmalar ile rekabet etmenize ve fark yaratmanıza neden olacağından basım tesisi çok dikkatli seçilmelidir. İstanbul Baskı olarak biz, karton çanta basımı ve yapılmasında tecrübe ve üstün kalitemiz ile hizmetinizdeyiz. Karton çanta model ve fiyatları için mutlaka arayın.

CEPLİ DOSYA BASIMI

Firmaların müşterilerine teklif verirken veya kendilerini anlatırken ilk tanışmada verdikleri, içinde teklif olan antetli kağıtların ve firma hakkında CD‘lerin, bilgilerin olduğu dosyalara sunum dosyası veya cepli dosya diyoruz. İç kapakta CD, kartvizit eklenen, içine konulan evrakları ve kağıtları düşürmeyecek bir cep bulunmaktadır. Genel olarak kalın kağıtlardan ve evrak çantalarına sığacak boyutlarda basılmaktadır.
 
Genelde sunum dosyalarında, cepli dosyalarda ön yüzlere baskı istenilmektedir. Fakat dosya içine ek olarak baskı istenilirse maliyetleri biraz artmaktadır. Sırf dış yüzey baskılı olursa fiyat ekonomik olmaktadır. Sunum dosyalarında, cepli dosyalarında genelde Kuşe kağıtlar veya Amerikan Bristol kağıtlar kullanılmaktadır. Amerikan Bristol kağıtların arka yüzeyine baskı yapılamadığından, genelde tek yüz baskı yapılacak olan sunum dosyalarında, cepli dosyalarında kullanmak daha iyi sonuç vermektedir. Çoğunlukla, 300-350 gr. seviyesinde kağıt kullanmak gereklidir. İçinde taşınacak olan antetli kağıt veya CD’lerin korunması açısından kalın kağıt seçmekte fayda vardır. Kalın kağıtlar kırım uygulaması ile daha güzel durmaktadırlar. Kağıt kartelalarından daha farklı kağıtlar da seçilerek baskı yapılabilmektedir. Sunum dosyaları, cepli dosyaları için, Lak, Selefon, varak baskı veya gofre istenilebilmektedir. Bu tarz uygulamalar sunum dosyalarını, cepli dosyalarını daha şık ve kaliteli göstermektedir. Genelde, sunum dosyalarının içinde bulunan kapaklarda ve dosyanın görselliğinde farklı kesim de istenilebilmektedir. Grafik tasarımda yapılan, farklı tarzlarda çalışmalar ile benzersiz tasarımlar ortaya çıkabilmektedir.
 
Dosya üzerine silme renk atılarak dia veya logo yerleştirilmesi, hologram baskı veya kabartma ( gofre ) sunum dosyalarının baskılarında çok şık etkiler yaratmaktadır. Grafik tasarımda, bilgisayar üzerinde yapılan dosya yerleşmesinde mümkün olduğunca az ve renklerin kullanıldığı tasarımlarda, logonuza en fazla uyan rengi görebilir ve baskı sonrasında dosyanızın nasıl gözükeceği konusunda fikir alabilirsiniz. Böylece içiniz rahat bir şekilde sunum dosyanızı, cepli dosyalarınızı bastırabilirsiniz.
 
Firmanızın kurumsal kimliği içinde olan sunum dosyaları, sizin kalitenizi ve tarzınızı belirlediğinden çok önemli bir ayrıcalık yaratmaktadır. Gelişen piyasa ekonomisinin bozukluğu ve çalışma şartlarının ağırlığı, bizleri diğer firmalar ile rekabete götürmektedir. Bütün kurumsal baskılı materyalleriniz, bu konularda size diğer firmalardan daha farklı bir anlayış ve bakış açısı getirecektir. Sunum dosyalarında, kaliteli baskı yapan ve renk kartelasının her tonunu başarı ile uygulayan İstanbul Ofset olarak daima yanınızdayız. Cepli Dosya Üretiminden ekstra işçilikler.

insert-a4-baski
İNSERT BASIMI

İnsert, perakende satılan ürünler hakkında bilgi vermek veya kampanya, değişiklik duyurmak için hazırlanan baskılı föylerdir. Genelde tek sayfa veya 2 sayfa olarak basılırlar. Anlık bilgi değişikliği içinde basılabilirler, on beş günlük veya haftalık baskıya girebilirler. Marketler ve parakende mağazaları için vazgeçilmezlerdir.

İnsertler, 80-90 gr. kağıtlara 4 renkli basılırlar. İnsert Basım kalitesi yüksektir. Ne kadar canlı ve renkli basılırlarsa o oranda dikkat çekmektedirler. İnsert baskınızı yapacak olan matbaanın grafik tasarım ve dizgi işleri çok önemlidir. Hazırlanan grafik tasarım kaydedilir ve siz yeni ürün ekleme ve çıkartma işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Özetle, anlaştığınız baskı kurumu sayesinde insert baskısında hız kazanır ve aynı kaliteyi tutturursunuz. İnsert tasarımlarında, izlenecek olan yöntem baskıya girecek olan ürünlerin yerleşim planını hazırlamak ve dikkat çekici tasarımlar yaratmaktır. Market alışverişlerinizde çantanıza atılan veya posta, dağıtım yolu ile size ulaşan insertler ne kadar kaliteli kağıt ve canlı tasarımlar varsa o oranda dikkat çekmektedir. İnsert baskısında yapılan en ufak bir imla hatası, müessesenizi müşteri karşısında zor duruma sokabilmektedir. Bu nedenle çalışılacak olan basım tesisi çok dikkatlice seçilmelidir.

İnsert baskısında kullanılacak olan resimlerin yani diaların yüksek çözünürlükte olması, baskıda kalitenin yakalanmasını sağlar. Daha sonra yapılan tasarımlar ile öne çıkması gereken ürünler ayarlanır. Bu ayarlamalar, arka fon renkleri ile de oynayarak hazırlanabilir. İnsert içinde kullanılacak olan metinlerin uzun olmaması ve ürünün ön planda olması nedeni ile yapılır. metinler az kullanılarak, ürünler ve fiyat, kampanya bilgileri kısa bir şekilde verilir. Böylece, sade ve müşterinin dikkatini çekecek şekilde insert tasarımı tamamlanır. Kağıt seçimi ve tasarım yapıldıktan sonra ofset baskı yapılır. Ofset baskıda istenilen her ebat ve şekil uygulaması yapılabilmektedir. Üstelik, baskı adetiniz ne kadar yüksek olursa o oranda maliyetleriniz de düşecektir.

İnsert baskısı çoğu basım tesisi tarafından kolay bir iş olarak görülür. Fakat, insert baskısı, profesyonellik ve kaliteli grafik tasarım istemektedir. Bu konuda profesyonelleşmiş ve müşteriye nasıl hitap edeceğini bilen bir basım tesisi, sizi yönlendirecektir. İstanbul ofset olarak, insert baskılarında uzun süren tecrübemiz ve kaliteli baskımız ile sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

BROŞÜR TASARIMI VE BASIMI
BROŞÜR TASARIMI VE BASIMI

Broşür bir firmanın veya fikrin görsel olarak kağıda dökülmüş haline denilmektedir. Özellikle kampanya ürünlerin tanıtılması amacı ile hazırlanan broşür ilgili ürünün veya hizmetin en iyi şekilde öz olarak yayılmasına olanak sağlamaktadır. Broşür basımı ise matbaa firmaları tarafınca yapılmaktadır.

Broşür ve el ilanları müşteriyi bilgilendirmek, ürün veya hizmeti anlatmak, müşteriyi davet etmede kullanılan ürünlerdir. Sayfa sayısı az olarak basılırlar. El ilanları tek sayfa broşürler ise 2 sayfa kadar basılırlar. Gazete içlerinde bölgesel dağıtım yapılması ve marketler nedeni ile el ilanları ve broşürlere olan ilgi artmıştır. Broşür baskılarında bazen müşteriler klas tasarımlar yaptırmak ister. Genelde 2 renk ofset makinasında 1. hamur kağıda baskı yapılırken, klas tasarımlarda kuşe kağıda ve 4 renk ofset makinasında baskı istenebilir. Böylece ortaya şık ve kaliteli broşürler çıkmaktadır.

Broşürlerde, A4 boyutunda kağıt kullanılır. Fakat, müşteri isteğine göre farklı ebatlarda da kağıt kullanılmaktadır. Özel uygulama ve katlama şekilleri yapılabilmektedir. Son yıllarda özellikle bir ürün ya da hizmet anlatılıyorsa broşürlerde çok fazla resim kullanılmaktadır. Bu durumda, grafik tasarımda bu dialar kağıt üstüne dikkat çekici şekilde yerleşir. Hatta resimler üzerinde kısmı lak uygulaması yapılabilir.

Tek sayfa basılan broşürlerde arka tarafa baskı istenilirse kuşe kağıtlar kullanılır. Tek yaprak baskılarında tokluk olsun diye kalın gramajlı kağıtlarda baskıya girebilir. Fakat, ince kuşe kağıt kullanılan ve 4 renk ofset baskıya giren broşürler kaliteli ve klas bir hava yaratır. Sayfa sayısı az ve baskı adeti yüksek olduğundan broşür baskıları çok ekonomiktir. Broşür baskısının kaliteli olması için çalıştığınız matbaanın grafik tasarım yapması ve içine yerleşecek olan metnin ya da resimlerin net olması çok önemlidir. Ofset tekniği ile 4 renk baskı yapılması işin kalitesini arttıracaktır.

El ilanlarında genelde tek sayfa kullanılır. El ilanının amacı yenilikleri duyurmak ya da bir ürün hakkında bilgi vermektir. Bu nedenle, tek sayfa ve 2 renk baskı yapılabilir. El ilanlarında ne kadar yüksek adet baskıya girerse o oranda fiyatlar daha ekonomik olmaktadır. A4 boyutunda veya A4 kağıdının yarısı kadar baskı yapılabilir. Hatta istenilen daha küçük veya büyük ebatlar kullanılabilir.

BLOKNOT BASIMI

Firmaların ürünlerini ya da hizmetlerini anlattığı görsel kitapçıklara katalog diyoruz. Kataloglar, firmaların gücünü ve çalışma şeklini anlattığından prestij yaratmaktadırlar. Kaliteli ve büyük çalışan firmaların katalogları vardır. Bu nedenle, katalog baskısı en önemli baskılar arasındadır. Katalog basımında en önemli olan şey, müşterinin ne istediğini iyi anlamak ve tecrübedir. Basım tesislerinde, en önemli baskı olan kataloglarda her adım dikkate alınmalıdır. Tasarımlar yapılırken, müşteri ile birlikte yapılabilir. Katalog baskılarında ilk olarak görsel malzeme yani dialar oluşturulur. Yüksek çözünürlükte olan dialar ile basım çok daha kaliteli olacağından, gerekirse yeni fotoğraf çekimi yapılmalıdır.

Resimler ve görsel malzemeler toparlandıktan sonra, metinler ve kolajlar grafik tasarımcı tarafından göze hitap edecek ve dikkat çekici şekilde hazırlanır. Çeşitli grafik programları ile oluşturulan tasarımlar bir prova alınarak müşteriye onaylatılır. Böylece yapılan hata varsa veya müşterinin farklı istekleri varsa düzenleme yapılır. Düzenleme sonrası, katalog ebatları ortaya çıkar. Katalog ebatları standart ölçü dışında olursa kağıttan çok fire verilebileceğinden maliyetler artacaktır. Genel olarak 4, 8,12, 16 sayfalık ve standart kağıt ölçüsünde olan kataloglar en fazla kullanılan standart kataloglardır. Bu değerlerin üstünde kataloglar basılır fakat maliyetleri bunlara göre çok daha yüksek olmaktadır.

Katalog baskısında kullanılan kağıtlar, 90-200 gr. arası kağıtlardır. Genelde kapaklarda daha kalın kağıt seçimi yapılabilmektedir. Kapaklarda daha kalın kağıdın kulanılması görsel açıdan daha kaliteli bir hava yaratmaktadır bu nedenle 300 gr. kadar kalınlıkta kapak kağıdı kullanılabilir. Kapak üzerine uygulanılması istenilen lak, gofre veya selefon uygulamalarına karar verilir. Kataloglarda gofre yani kabartma harfler veya selefon dediğimiz kaplama, lak gibi parlaklık veren uygulamalar görsellik kalitesini yükseltir. Yapıştırma, tutkal, spiral gibi katalog ciltlemesine karar verilince katalog baskıya girer.

Özetle, katalog baskısı tecrübe, kaliteli baskı makinesi ve iyi grafik tasarım istemektedir. Çalışılacak olan basım tesisinin tecrübesi sizi yönlendirecektir. İstanbul ofset olarak biz senelerin verdiği tecrübe ile üstün basım tekniğimizi sizin için harmanladık. Son teknolojiyi kullandığımız ofset baskı tekniğimiz ile katalog baskısında uygun fiyat ve kaliteyi beraberinde taşımaktayız. Katalog baskısı için ajans ve müşteri fiyatlarımızı ve kalitemizi mutlaka görünüz.